LED

Patariame kaip rinktis LED juostas

Iš pirmo žvilgsnio įsigyti LED juostas gali atrodyti itin paprasta, tačiau pamačius gausią jų pasiūlą pradedate manyti kitaip? Siekdami, jog išsirinktumėte gaminį, atitinkantį Jūsų
poreikius, reikalingą šviesos tipą bei kiekį sukūrėme svarbiausius LED juostų parametrus apžvelgiantį pirkimo gidą!

Instaliacija

Pirmiausia, vertėtų nusistatyti, kiek LED juostos bus reikalinga instaliacijai, kur ją montuosite bei kokiomis atkarpomis. Ar juosta reikalinga dekoratyviniam akcentiniam apšvietimui ar bus naudojama bendram linijiniam patalpos apšvietimui? Galbūt bus reikalingos vandeniui atsparios savybės? Atsakymai į šiuos klausimus padės svarstant apie kitus LED juostų parametrus. 

Apsaugos lygis

Jei LED juostą ketinate montuoti lauke ar patalpose, kur drėgna bei yra galimas sąlytis su vandeniu rinkitės juostą su IP67 apsaugos lygiu, ypač jei ji nebus montuojama profilyje. Kitu atveju ieškokite IP20 apsaugos lygio juostų.

Tipas ir spalvinė temperatūra

Kokia šviesa bus reikalinga? Paprasčiausios LED juostos būna vienspalvės baltos spalvos. Dažniausiai sutinkami  atspalviai: 3000K (šilta balta), 4000K (neutrali balta), 6500K (šalta balta). Šiltesnis apšvietimas rekomenduojamas svetainėje, miegamajame ar kitur, kur siekiama sukurti jaukią bei atpalaiduojančią atmosferą. Tuo tarpu šaltesnė balta šviesa tinkamesnė vonios, darbo kambariuose, ofisuose ar ten, kur geras matomumas yra itin svarbus.

Daugiau funkcionalumo suteikia reguliuojamų atspalvių balta LED juosta (ang. Tunable white), kuri gali būti reguliuojama nuo šiltos iki šaltos baltos atspalvių. Toks apšvietimas vis populiarėja, nes pagal atitinkamą paros metą gali būti pritaikomas prie žmogaus biologinio laikrodžio ritmo!

Spalvas keičiančios juostos yra vadinamos RGB – šios juostos gali atvaizduoti bet kokią raudonos, žalios bei mėlynos spalvų kombinaciją. Na, o norintiems ir splavų, ir tikros baltos siūlome ieškoti RGBW kombinuotų LED juostų.  

Spalvų atkuriamumo indeksas (CRI)

Tai rodiklis, apibūdinantis kaip tiksliai tokioje šviesoje bus atvaizduojamos spalvos. Kuo šis rodiklis aukštesnis, tuo natūraliau spalvos atrodys tokioje šviesoje. Paprastai daugeliui aplikacijų naudojamas CRI>80 rodiklis. CRI>90 dažniau siūlomas komerciniam prekybos vietų apšvietimui.  

LED kiekis, įtampa ir galia

iekiant išgauti kaip įmanoma didesnį šviesos kiekį bei tolygią šviesos liniją rekomenduojama rinktis kuo tankesnę LED juostą. Tačiau reikėtų nepamiršti įvertinti ir galios. Kai kuriais atvejais didesnės galios, bet mažesnio LED diodų tankio juostos gali turėti geresnius šviesos srauto parametrus. Reikia įvertinti ir tai, jog skirtingas LED skaičius metre bei skirtinga įtampa lemia kirpimo atkarpos ilgį, o tai atsižvelgiant į reikiamos instaliacijos ypatumus gali būti svarbesnis parametras nei kuo didesnis šviesos srautas. 

Nuo galios taip pat priklauso ir sunaudojamas elektros energijos kiekis, tad jei šis aspketas yra svarbus, renkantis įvertinkite ir jį. Dažniausiai LED juostų galia yra norodoma viename metre, tad norėdami apskaičiuoti visą galią sudauginkite ją su visu instaliacijos ilgiu.

Vario kiekis

Šis parametras yra vienas iš LED juostos kokybės indikatorių. Kuo didesnis jo kiekis, tuo elektros srovė teka geriau, užtikrindama visiškai vientisą šviesos ryškumą per visą juostos ilgį nepaisant net ir itin aukštos LED juostos galios. Rekomenduojame ieškoti juostų bent su 2oz PCB vario kiekiu. Dar geriau – su 4 oz PCB.

Šviesos kiekio priklausomybė nuo ilgio

Šiam parametrui įtakos turi nemažai jau aptartų aspektų kaip LED diodų kiekis, vario kiekis, galia, įtampa. Taip pat komponentai ir jų kokybė. Orientacijai – maitinant juostą iš vienos pusės pajungimo ilgis siekia iki 5 m, maitinant iš abiejų galų – iki 10 m. Mūsų asortimente galite rasti ir itin aukštos kokybės juostas kaip vienos naujausių AKTO PREMIUM juostų, kurios gali būti jungiamos net iki 18 m maitinant iš vienos pusės, iš abiejų – net iki 36 m.